zaman yönetimi – kutlamak için zaman

Zamanla biz en çok ev isleri, ve bu yemek yemek gibi diger faaliyetleri, seyahat ve hobiler ile basa çikmak için rutinleri gelistirmek. Bu makale sadece marjinal degisiklikleri kendilerine ayrilan sürede önemli bir tasarruf getirecegini recognsising iken, bunun için kendimizi tebrik etmek iyi bir neden oldugunu göstermektedir.

Kadar bu bir aliskanlik haline gelmistir – biz takim elbise kumasi ihtiyaçlarimizi alisti ne dayali. Ancak aliskanliklari …… iyi aliskanliklari, ve biz bir zamanlar yaptigi gibi uygun kalir olmadigi konusunda kendimizi endise degil egilimindedir.

Halkin çogunlugu zaman is yerinde belki de disinda, zaman yönetimi için az saygi verir. Çalisma hayatimizda son derece zorlu olabilir ve biz bu atmosfer uzak dinlenmek için tercih. Ev ve aile hayati olma egilimindedir bir zaman çok daha gelisigüzel bir sekilde geçirdim ve nasil düzenlendigini için çok daha rahat bir tavir içinde devam etti.

Zaman geçtikçe bizim rutin onlar daha iyi olabilir mi çok az ilgili veren memnun olur. Biz sik sik bile baska seyler degisiklikleri izleyebilmek ve yavas yavas daha az iyi çalisir. Bunun çogu bir evde farkli insanlar birlikte yasamak ve ihtiyaç ve beklendigi gibi diger seyler davranir ve yapacak bilmek istediginiz sekilde bir sonucudur.

Ayrica, asiri her an uyanik nasil kullanildigi konusunda endise etmesine stres davet olmak ve aklin tehlikeli bir tutum ve devlet olacaktir.

Ama – ve bu anahtaridir – Bu tutum sadece bir noktaya kadar iyi zaman yönetmek anlamina gelir. Ve bize karsi – bizim lehimize bu isleri kabul. Bizim aliskanliklari bize her zaman gerekli oldugunu düsünmeye gerek kalmadan çalismasi için izin, ancak statükonun kabul düsüncesizce bir çapa sürükleyerek gibi olabilir.

Hayat hala durmazsa. Bizim rutinleri buna göre degistirmek gerekir. Ifade “eski aliskanliklar zor ölür” degistirmek kucaklamak olmayan bir tutum için miktarlar konusuyor …. durgunluk ve basarisizliga yol açar. Ilerleme için tek yol yakindan periyodik ve daha sonra bize iyi hizmet yok bu unpick bizim alisilmis rutin incelemektir. Cesaret, disi tarihli uygulamalari degisen çogu zaman önemli ve orantisiz miktarda kaydedebilirsiniz.

Noktayi açiklamak için, bize kendi is ve is çalistirmak ve seyahat 10 saat sürer varsayalim. Iyilestirme her gün bir saat kurtarabilir. Bu% 10 kurtaricidir. Ama bu tasarruf deger çok daha fazla. Diger taahhütler özgür zaman sadece 2 saat her gün birakirsaniz, o fazladan bir saat 50% ekstra serbest zaman verir. Ayni prensip her hafta ev-tabanli görevler üzerinde zaman% 10 tasarruf için de geçerlidir.

Çok az onsideration iyi makul bas ise, zamanimizin en iyi sekilde yapmak için gerçek bilinçli bir çaba ile elde edilebilir ne kadar daha düsünüyorum. Biz sadece bizim marjinal zaman daha iyi yararlanarak büyük ve küçük hedefleri, elde baslayabilirsiniz.

Yani, bu kutlamak için ne var? Sadece bir noktaya kadar eger – Öncelikle, bir zamanlar iyi aliskanliklar ne olusturarak hemen hemen hepimizin etkili zaman yönetebilirsiniz göstermektedir. Ikinci olarak, marjinal iyilesme çok büyük etkisi olabilir bilmek gladdened olmalidir. Üçüncü olarak, evde ve is yerinde hem de bu yaklasimi kullanabilirsiniz – her durumda iyi çalisiyor incelenmesi ve köklü rutinleri adapte kazançlari arayan.