ruhsal büyüme kucaklamak ögrenmek

Açgözlülük ve güç tarafindan yönetilen bir dünyada ruhsal gelisim göreve yukari bakacak sekilde en iyi zor oldugunu. Televizyon, dergi ve internet gibi modern kolayliklar ve teknoloji fiziksel ihtiyaç ve istek ötesinde küçük düsünceler ile tekno ivir zivir bizi döndü. Biz öz-deger ve öz-anlam bizim kavrami karisik bir noktaya ulasmistir. Birçogumuz bizim ruhsal ve fiziksel canlarindan hem memnun hayatimizda bir denge bulmak için ariyorlar.

Ruhsal büyümek için, içinde kendinizi analiz etmek gerekir. Yani, size neyin anlamak gerekir. Duygularini, düsünceleri, inançlari, ve motivasyon yansitmak. Kararlar, iliskiler, ve deneyimlerini inceleyerek, yasam hedefleri ve beklentileri map edebiliyoruz. Eger iyi özellikleri ne anlamak ve onlari atarak geri tutan da kötü özellikleri iken sürdürmek edebiliyoruz.

Ayrica herhangi bir durumda hareket veya tepki için alternatif yollar ögrenirler. Eger içinde yalan gerçekleri bulmak için cesaretini gibi iç gözlem sürece ögrenilebilir. Bu kendi içinde sik sik karsi karsiya olabilir. Ancak, ruhsal büyümeye ögrenme parçasi kendini sizin analizinde objektif olmanin geregidir. Amaç, kendinizi affedin ve gelistirilmesi gereken alanlari odaklanmaktir.

Ruhsal büyümek için potansiyel gelistirmektir. Insan ruhunun konular hakkinda görüslerini bilim ve dinler arasinda oldukça belirgin bir farklilik. Din bilim bireyin sadece bir yüzü olarak ruhu gördügü yerin geçici ikamet olarak insan görür.

Dogu ve Bati dini ögretileri de, ruhun ihtiyaçlarini fiziksel kendini ihtiyaçlarina önce taninir. Onlar inanç, ahlak, degerler ve iyi isler manevi kendini büyümesini saglamak ne olduguna inaniyoruz.

Ihtiyaçlari bilim Maslow’un hiyerarsisinde gibi fizyolojik ihtiyaçlari, güvenlik ve aidiyet duygusu, benlik saygisi ve ruhsal ihtiyaç daha fazla acil olarak diger fiziksel ihtiyaçlari gibi seyler tanimlar. Ancak, kendini gerçeklestirme inanci manevi ihtiyaçlari gerçekten önemli oldugunu isaret eder. Gerçekçi, bu gereksinimleri tüm bireysel toplam gelismesine yol.

Ruhsal büyümek için anlam aramak içindir. Bu Hiristiyanlik, Yahudilik ve Islam gibi Tanri’nin gerçekte iman Dinler insan yasaminin fonksiyonu her seyin Yaraticisi hizmet olduguna inaniyorum. Psikoloji çesitli varsayimlar sonuçta hayatimiza anlam vermek öneririz. O hayatin anlami önceden belirlenmis ya da kendi kendini yöneten olduguna inaniyorum olsun, ruhu büyümeye biz sadece var olmayan fark etmektir.

Biz dogdugumuz zaman, yasam yolculugumun biz ilerleme olarak, biz diger insanlar ve karsilastigimiz durumlar ile iliskileri yoluyla ögrenirler, hayatimizin anlamini hiçbir fikrim yok ama. Bu anlamini ögrenmek olarak, beyan ve bazi inançlar ve degerleri reddedebilir. Hayatimiz kullanmak için, fiziksel, zihinsel ve duygusal yeteneklerini tüm koyar amaci var. Bu özellikler kötü zamanlarda bizi ayakta nelerdir ve bize ulasmak için bir hedef saglar. Yasam için hiçbir anlami veya amaci vardir bir kisi denizde amaçsizca sürüklenen bir gemi gibidir.

Ruhsal gelisim temel bilesenlerinden biri birbirine önemini kabul etmektir. Ne din olursa olsun, onlar canli ve cansiz hem olusturma, bizim baglilik söz. Tanri merkezli din de insan ve daha yüksek bir varlik arasinda bir iliski tanir.

Bilim, diger taraftan, evrim teorisi ile olarak bizim baglanti görüyor. Yasam ve olmayan canlilar arasindaki bu iliski ekoloji kavrami görülür. Psikoloji, birbirine kendini gerçeklestirme ya da en yüksek insan ihtiyacidir kendini asma bir özelligi olarak kabul edilmektedir.

Her sey için baglilik taninmasi olarak, tevazu ve dogada her seyin dogru saygi ögrenmek. Sen her seyi takdir ögrenmek ve size konfor bölgesi disina tasimak ve baskalarina ulasmak baslar.

Büyüme böylece ruhu büyümeye bir gün için günlük karsilasma bir süreçtir. Bazi kazanmak, bazi kaybetmek, ama önemli olan biz ögrenmek ve bu bilgiden, daha fazla ruhsal gelisim mümkün olmasidir.