farkli bakis açilari sahip olmanin degerini

Biz her seyi görme kendi yollari var ama, biz çözülmesi asla düsündüm sorunlari gidermek farkli açilardan bir sorun ya da bir durum görüntüleme zamanlar vardir. Bu “agaçlar için orman görmek mümkün olmayan” eski söyleyerek gerçek anlamini kazanir bu gibi katidir. Farkli bir bakis açisindan görmek yetenegine sahip sorunlari çözmek için bize yardimci olabilir, bizim sirket çalisanlari ve sevgi olanlar ile daha iyi geçinmek, ve bizim is ve hayat daha basarili ve daha az stresli hale getirmek için bize yardimci olabilir fikirler sürekli bir akis var .

Her türlü sorun ve durum sonsuz olanaklar vardir kendinizi anlatarak baslar

Bir sorun için tek bir çözüm fikrine bizim kendi kendini sinirlayan ya da degil derken bir olasiliklar dünyasina aklimiza açik bir durumun üstesinden gelmek ve seyler yapmanin tek dogru yolu bulmak için kendimizi stres almak için sadece bir yolu var . Büyük çözümler bir dizi her soruna oldugunu kabul bize serbestçe olanaklari kesfetmek saglar ve problem çözme zaman hissettigimiz gerginlik çok rahatlatir.

Geri adim ve Büyük Resim bak

Geri adim ve büyük resme bakarak biz ulasmaya çalistiginiz hedef bir zihinsel görüntü olusabilir. Bunun yerine tek agacin orman bakildiginda genellikle farkli bir bakis açisi içinde küçük seyler koymak için ve biz sadece biz olsa hedefe ulasma konusunda asilmaz bir sorun hiç bir sorun olmadigini görebilirsiniz yetenegi verir.

sorunu yalitmak

Sadece büyük resmi görmek için ögrenmek olmamalidir farkli açilardan seyler bakmak ögrenmek ancak ortaya çikan ve daha sonra iyi bir sekilde bunlari düzeltmek için nasil görüyorsunuz sorunlari izole etmek için ögrenmek gerekir için nihai ulasacagi amaç belirledik. Eger soruna farkli çözümler kesfetmek olarak buldugunuz çözüm size hedefe ulasmak veya ondan daha fazla götürecek yardimci olacaktir sürekli kendinize sorun.

Bir gözlemci olarak Ziyade bir Katilimci olarak Durum bilgileri

Bazen biz de eylemlerimizi aslinda sorunlara neden veya durumlar komplike nasil görmek için bir durum yakin. Durumun kendinizi yaptirmayi ve bir gözlemci açisindan yerine katilimci onu bakarak oluyor ve en iyi nasil degistirilmesi gereken seyleri degistirmek için ne gibi farkli bir bakis açisi olacaktir. Bazen bizim egolari ve duygulari kural durumlarda izin ve durumdan geri adim tarafindan baska türlü mümkün olacagini daha serinkanlilikla bir durum görebilirsiniz.

baskalari ile konusmak

Bazen farkli bir bakis açisi almanin en dogrudan araci sadece baskalarinin bir durum ya da sorun üzerine almak sormak. Her insan farklidir ve bir durum her kisi görünümü farkli olacaktir. Bazi biri sadece sizin için yararli oldugunu kanitlayabilir ki kaçirmis bir sey görebilirsiniz.

Farkli bir bakis açisindan görme yetenegi zaman ve arzu alir ama uzun hem kisisel hem de profesyonel çalisma yararlanabilir.