erteleme arkadasiniz olabilir

Benim Sertifikali Zaman Antrenör bazen birkaç kas yükseltir müsterilerimize bir sey söyleyecegim: erteleme aslinda iyi bir sey olabilir. Aslinda, müsteri kadar onlar muhtemelen gibi ertelemek için tesvik ediyoruz.

Ilk olarak, erteleme açikça çalismiyor zaman açiklamama izin verin. Eger, takvim ve yasaminiza bilgi akisini ile basa çikmak için saglam bir kisisel sistem yoksa o zaman ertelemek zaman bunu seyler yapmak zamani geldiginde size hatirlatmak için zihninizi bagli olarak vardir. Aklini uygunsuz zamanlarda ve uygun olmayan yerlerde seyler size hatirlatacaktir çünkü bu bir sorundur. Bu randevular özledim ve sorumluluklari özleyecegim. Kati kisisel sistemleri yok olanlar için, erteleme çok, çok kötü bir fikir. Ancak, saglam bir takvim sistemi ve bu program üzerinden takip için hesap olanlar için, erteleme çok degerli ve gerekli bir araçtir. Uzak gelecege düsük öncelikleri ertelemek ya da program degildir kisi Zamanin Gerçegi dedigimiz içine paldir küldür çalisan biter.

Zaman Truth bir günde sadece 24 saat oldugunu söylüyor. Gelecekte içine zamanlama ile düsük öncelikli ertelemek degil, her zaman zamaninda kisa olmasi ve kendinizi gerçekten hiç bir sey basarili olmadigini merak her gün sonunda stresli bulacaksiniz.

Eger müttefik olmak erteleme için sirayla yerinde üç sey olmasi gerekir:

Her zaman yaninizda oldugunu bir takvim – takvim içine planlama olmadan bir sey yapiyor taahhüt asla. Takvim kez bütçe ve zaman gitti, bu gitti. Çift zamanlama bir seçenek degildir. Size uygun ne kadar zaman gösterir, çünkü her zaman, el, ajanda olmalidir. Size gerçekten ne kadar zaman gerçekçi yardimci oldugu takvim, aslinda, uygun erteleme zorlar. Son bir not: her zaman beklenmedik için randevular arasinda bosluk birakin.

Sizinle çogu zaman oldugu bir zamana dayali görev listesi – takvim sert ise, görev listesi sividir. Sadece zaman görev listenizde duyarli kisa ve olmayan ögeleri koydu. Onlar tamamlamak için uzun ise, onlar için zaman bulmak asla çünkü Görev listesi ögeleri, kisa olmalidir. Eger bunlari tamamlamak zaman olarak biraz esnek olacak çünkü görev listesi ögeler de, zamana duyarli olmamalidir. Eger belirtilen tarihte bunlari yapmazsak görev listesine gidin görevleri, tahmini “yapmak tarih” atanmalidir ise, sorun yok. (Daha sonra bunu yapmak için iyi olmaz, o zaman görev listesi, Takvim üzerinde ait degil!)

Eger belli araliklarla bir “Belki Listesi” – David Allen bu onun “Bir gün, belki” listesinde çagirir. Ne derseniz deyin, bu sizin henüz yapmak taahhüt degil görev ve fikirler gitmeli yerdir. Belki Listesi çalismasi için, size tutarli olarak listesini kontrol söyleyen bir takvim kendiniz için randevu gerekir. Ben ayda bir mayin kontrol edin. Ben hizli bir sekilde Microsoft Outlook olusturdugunuz liste üzerinden tarama ve ben su anda almak ve harekete geçmeye hazirim ögelerin herhangi bir arayin. Varsa Genellikle, ben, çok az yeni görevler almak. Belki Listesi kendime hayir demek ve eldeki öncelikleri üzerinde duruldu tutmak benim için harika bir yoldur.