ceza mahkemesi kayitlari anlamak

Ceza kayitlari Amerika Birlesik Devletleri’nde her belediye ilçe mahkemeleri tarafindan muhafaza edildi. Bir ilçe daha büyük bir yetki alani içinde özyönetim bölgesel bir alt birim olarak adlandirilan belirli bir konum vardir. Ama bir kenara ilçe düzeyinde mahkemelerden, mahkeme kayitlari sirasiyla depolanmistir belediye, eyalet ve federal düzeyde durumlar da vardir. Orada Amerika Birlesik Devletleri yaklasik 3000 ilçe ve genellikle mahkeme kayitlari ilçe düzeyinde durumlarda yapilir ilçe mahkemeleri saklanir.

Normalde, kabahat ve suçlardan eylemleri bir ilçe mahkemesi düzenlenen davalarin örnektir. Bir ilçe düzeyinde çözülebilir tür durumlarda federal düzeyde kaydedilmez.

Eyalet ve federal mahkeme kayitlarina göre, ilçe mahkeme kayitlari daha erisilebilir ve daha hizli. Bir mahkeme kayitlari retriever, istenen kayitlari bulur ve serbest birakir bir, elle aramak için sadece 72 saat sürer düzenlemek ve belirli bir kisi için kayitlari almak olabilir.

Öte yandan, federal düzeyde durumda alt düzey mahkemelere göre yol çok daha büyük ve karmasiktir. Federal durumlarda genellikle göçmenlik konulari, yasadisi uyusturucu ve kaçak mühimmat içerir. Erisilebilirlik mümkün olsa bile, bilgiler genellikle sanik ve taniklarin ya da diger hassas bilgilerin Profil gizlemek degil, sinirli olabilir. Amerika Birlesik Devletleri’nde, Ulusal Suç Bilgi Merkezi (NCIC) Sorusturma ve diger federal kurumlarin Federal Bürosu tarafindan hazirlanan ceza mahkemesi kayitlarinin derlenmesi sorumlu biridir. Bu pozisyonda personel düzenli olarak kayitlari için korunmasini saglamak için federal suç kontrol sürmektedir.

Devlet mahkeme kayitlari özellikle onlari erisim süreci ile, ayni zamanda ilçe ve federal mahkemeler farklidir. Devlet mahkemeleri artik internet üzerinden bol miktarda bulunmaktadir kayitlari var. Mahkemeler kayitlarina erisim imkani sunmaktadir bazi özel sitelerde arama yaparak, kolayca sonuçlarin eksiksiz ve güncel almaniz mümkündür. Bazi ücretsiz olabilir ve bir sonuç ile erisim veya kalite biçimde bagli olarak bir ücret talep edebilir. Bu mahkemelerin Kayitlari Online genellikle ilçe kayitlari, federal kayitlarin erisilebilir bir parçasi, ve tabii ki, devlet kayitlarina içerir.

Bu makale hakkinda daha fazla bilgi için Public Records ziyaret etmeyi deneyin