bugün bir yardim eli uzatmak için nasil – üç ana yolu

Küresel isinma. Dünya petrol ve gida fiyat artislari. Enflasyon. Su sikintisi. Siddetli iklim degisiklikleri. Yoksulluk artti. Bunlar sadece bizim dünya bugün karsi karsiya oldugu sorunlardan bazilaridir. Gerçekten de, tüm küresel ekonomik, siyasi, sosyal ve çevresel krizler ile, hayat her zamankinden daha zor hale geldi, ve bir yardim eli uzatmak için daha iyi bir zaman olmamisti neden daha fazla insan sadece de olan, hayatta kalmak için mücadele .

neden yardim?

Tabii ki, kendinize soruyor olabilirsiniz: Neden baskalarina yardim düsünmelisiniz? Sonuçta, sen de, bazi zor dönemden geçiyor olabilir. Yine de birçok kisi baskalarina yardim devam çesitli nedenleri vardir, ve neden de, bir yardim eli kredi düsünebilirsiniz.

Ilk olarak, baskalarina yardim yeni tanidiklar, bu ihtiyaci olmak için sizde zaman da bir gün size yardim etmek mümkün olabilir hatta yeni arkadaslar için izin verebilirsiniz. Eger ileri gitmek size ödemek mümkün olmayacaktir bile, bir ya da bu sekilde ödüllendirilmek için ugrarsiniz. Sonuçta, ne ekersen onu biçersin, ya da öylesine Karmik kanununa göre.

Helping others baskalariyla iyi bir servet paylasmak saglar, çok, bu yüzden açgözlü olarak görülmemelidir ve böylece kaynaklarin en iyi sekilde yapabilirsiniz.

En önemlisi, digerleri sadece biraz daha iyi en az bir kisi daha hayatini yaptik bilerek, huzur ve tatmin edici bir duygu, hatta mutluluk ile birakabilirsiniz yardimci olur. Baskalarina yardim devam edenler için, bu tüm en büyük ödüldür.

ayni bagis

Sonra, kendinize sorabilirsiniz: Ama nasil bir yardim eli uzatmak mi? Birçok yolu diger yardimci olmak için, tabii ki, daha vardir. Ancak, yardim üç ana yolu vardir.

Size yardimci olabilir ilk ana yolu ayni veya maddi bagis yaparak oldugunu. Bu sadece ihtiyaciniz ya da daha iyi yararlanabilir kisi gerekmez seyler uzak vermek demektir. Örnegin, size dolaba arkasinda onlari kazik yerine evsiz barinak için eski elbise vermek, ya da çocuklar yerel yetimhaneye geçmek çocuk kitaplari ve oyuncaklar vermek olabilir. Hatta sadece basit çöp kutusu içinde damping daha iyi bir az sansli komsu, gerek asiri yemek verebilir.

Bu konularda para koymak

Size vermek için eski seyler yoksa, ayrica sadece nakit olarak bagis yaparak yardimci olabilir. En hayir kuruluslari nakit kabul beri Aslinda, bu bile sizin için daha kolay olabilir. Bir bonus olarak, genellikle özelliginin degeri ya kisisel ya da profesyonel degerlendirme gerektiren mal bagis ile karsilastirildiginda, çok, nakit bagislar için bir vergi indirimi almak daha kolay.

Ya, bir yardim eli uzatmak için nakit büyük miktarda bagis gerekmez. Bunun yerine, size herhangi bir miktarda diger yardimci uzun bir yol olabilir.

zaman ve becerilerini paylasmak

Baskalarina yardim üçüncü ana yolu özellikle gönüllü olmanin, yeteneklerinizi ve serbest zaman paylasarak oldugunu. Bu gerçekten yerine var sadece ne, kendinizi bir parçasi paylasan bu yana, çok, baskalarina yardim en uygun yol olabilir.

Ya, bir gönüllü olmak zor degildir. Aslinda, bu sadece size, en önemlisi tutku, size yedek olabilir süreyi var, ve hangi becerileri dikkate alinarak mükemmel bir gönüllü firsati arayan meselesidir. Çocuklariniz gibi Örnegin,, yerel yetimhanede gönüllü olabilir, ya da yaslilar ile ilgili iyi iseniz, yakindaki bir bakimevinde yardimci olabilir.

Tabii ki, sadece yasli bir çift için bahçe yapiyor ya da hasta bir komsu için köpek yürüyüs gibi, mahalle çevresinde gönüllü olabilir.

her küçük hareket yardimci olur

Gerçekten de, yardim hiç hareket çok büyük ya da çok küçük. Hatta yardim ediyoruz kaç yardimci kisi ya da kim oldugu önemli degil. Önemli olan baskalarina yardim yapmak ve umarim, onlar da, dünya hala zor günler olsun nasil olursa olsun yasamak için güzel bir yer olabilir, böylece de, diger insanlara yardim için ilham kaynagi olacaktir.