Bizim en büyük düsmani

Eger en büyük düsmani olarak kim düsünüyorsunuz? Karanlik sokaklarda dolasim suçlular? Stres ve sert sözler ile zihinsel ve duygusal öldürüyor? Patronun Greft ve yolsuzluk yapan, yerine ihtiyaci olanlara yardimci oluyor? Ofiste insanlar

Biz düsman kim birçok etkileri vardir, ama bizim hatalari ve talihsizlikler ana nedenidir ortak bir düsman var ve oldukça sik bu rakibin farkinda bile degiliz.

Bunu kabul etmek istemeyebilirsiniz, ama bizim en büyük düsmani kendimizi oldugunu.

Bir seyler yanlis gittiginde kim suçlayabilir mi? Belki Tanri bile, hava, çevrenizdeki insanlara suçlu. Ama biz kendimizi kontrol olan kisilerdir. Biz bu isi yapmak için kapasitesine sahip çünkü hayatimizin sonucu degistirebilirsiniz.

Bu bizim korku, kiskançlik, açgözlülük, tembellik, vb hayatimizi mahvediyor olmasidir. Yoksulluktan basardi asla Bazi insanlar hükümet, diger insanlarin, ebeveynleri, kardesleri, ya da islerini suçlarlar. Ama hayatlarini artirabilir yeni girisimler denemek için çok korkuyorsun. Onlar isteksizce Gün bittiginde, onlar TV izlemek ya da farkli bir sey yapmayi denemek istiyorsunuz sadece amaçsizca, ciddi gelecek onlar için deposunda ne büyük firsatlar düsünmeden oyunculuk ya da içme sahip çikmak, daha sonra ise gitmek hayatlarindan.

Korku soguk kalmasi ve bu dünyanin sundugu harika seyler arayan çikmak asla birçok neden oldu. Nerede olduklarini Birçok kisi yerine kalacakti – bir tatmin durumda – hayallerini ulasmak ugruna risk zorluklar ve engeller daha.

Hayatlarini daha iyi almiyorsaniz, onlar suçlu kimse var ama kendilerini.

Kiskançlik ve haset de iliski sorunlari neden olabilir. Bazi insanlar hemen önce durumu analiz olmadan sonuçlara atlamak. Onlar ani duygu neden olabilir sonuçlarini düsünmeden kendi davranislarini kontrol etmeyi sagliyor. Onlarin iliskileri ile ilgili sorunlar yasiyorsaniz, bu suçlu kimse var ama kendilerini.

Bu bize ne olacak ne karar göstermek için gider. Tabii ki, bizim kontrolümüz disinda dogal afetler gibi, vardir. Ama biz hala en iyi avantaji biz kontrol seyleri yararlanabilirler.

Örnegin, sizin hayalinizdeki kiz (ya da adam) tarafindan reddedildi var. Bazi insanlar sadece sarhos ve sefil hissediyorum, bu dünyanin sonu oldugunu düsünerek olacaktir. Bazi hayatlarini ile ileriye tasimak ve onlarla kalir ne de iyi bulacaksiniz. Görüyor musun? Bu size gerçekten var. Iyi bir yasam ya da degil sahip olmak istiyorsaniz siz karar verin.

Eger sinav basarisiz oldu? Ne olmus yani? Baska bir firsat var. Sadece üzüntü içinde surat ya da gelecekte bir yüksek puani almak için daha çok egitim görebilirsiniz. Bu size kalmis. Dökülen süt üzerinde aglama hiçbir faydasi yok. Bu talihsizlik üzerine sinirli almak zorunda degilsiniz. Gelecekte daha iyi yapmak için nasil konsantre ol.

Bir sorunla karsilasirsaniz, ya ona da verebilir, ya da daha güçlü olmak ve daha iyi bireyler olmak için bir firsat olarak davranabilirsiniz. Kazananlar her zaman sorunlari firsat olarak tedavi.

Oh evet. Biz en kötü düsmani olabilir, ama biz de iyi arkadasiniz olabilir. Bu bizim tüm kalmis!