basariya ulasmak – ayricalikli veya kitleler için

Özünde, herkes basarili olmak için yetenegine sahiptir. Basari sürdürmeye arzusu hepimizin içinde bir dahili özelligi oldugunu söyledi öyle. Eger bu dogruysa, neden hepimiz elde etmek arzu ve taahhüt eksik gibi görünüyor birini biliyor musunuz? Insanlar tanimak ya da potansiyel uymayan nedeni vardir. Bize ulasmak istediginiz için dogal yetenegi tanimak için hayati boyunca elde etmek arzu ve baglilik için ekili gerekir. Biz de gerçekten bize sürücüler ne odaklanmak gerekir. Açikça deger ne tanimlamak için bir yetersizlik basari yolculugumuzda örgütsüzlük olusturabilirsiniz. Son olarak, basari kendi tanimi tanimlamak gerekir.

Basari duygusu ekimi hayatta çok erken baslar. Sizin biçimlendirici yil içinde güçlü bir rol modeli ayni cinsiyetten üstüdür. Her iki ebeveyn çocuklarinin tüm önemli rol modelleri, söyledikten sonra. Örnek olarak oylama al. Ilk kez bir genç oy olarak, sizin için kim oy vermedi? Ailen bu seçim sirasinda desteklenen ayni kisi – Bu cevap olasidir. Bu ayni nedenle,, diyelim ki, bir girisimci, bir doktor ya da ögretmen olma olasiligi görmek için, uzun vadeli refah iki anne ile bir çocuk için zordur.

Yani, biz büyük boyutlara uçmak için irade bizim eksikligi için anne suçlamak ömrü boyunca seyahat edersiniz? Tersine, bizim basari için onlari tamamen sorumlu düsünüyorsunuz? Biz kendi kaderini için herhangi bir sorumluluk kabul ediyor musunuz? Açikçasi cevap hayir. Hepimiz, okul bitirmek bir derece kazanmak, bir sirket yönetmek veya kendi islerini kendi için aile ilk bir kisi biliyorum. Elbette, basari odakli rol modelleri olanlar daha mümkün oldugunu anlamak mümkün olabilir. Fakat bu, onlari gerçek mutluluk getirecek hedeflere ulasmak anlamina gelmez.

Odak ne istediginizi elde etmek önemlidir. Hayatta ne istedigini bilmek için, size hayatta deger ne anlamak gerekir. Sizin degerler kisisel öncelikleri yansitmaktadir. Degerlerimiz kim bize yapmak ve bizim temel, ya da çekirdek inançlari ifade eder. Biz degeri olabilir seyler benlik saygisi, sevgi, bilgi, bilgelik, aile, bagimsizlik, mutluluk, yenilik, özgürlük, eglence ve tanima vardir. Daha az fedakar ama bize kadar önemli olabilir diger degerler, para, güç, mal ve hirs vardir. Degerlerin muhtemel listesine neredeyse hiç sinir yoktur. Degerler listeniz hayatinizda neyin önemli oldugunu hakkinda çok sey söylüyor, ve öncelik ve için minnettar olma egilimi ne. Eger ulasmak istediginiz tanimlamak önce, bu degerler ve temel inançlari dogrultusunda olmasini saglamak gerekir. Eger durum bu ise, basari için yolculuk kendi içinde vazifeyi ve keyifli olacak. Ve hedefe ulasmak hayatiniza gerçek mutluluk getirecek. Degilse, basari için yolculuk bir yük ve bir mücadele olabilir, ve hedefine ulasmak anlamsiz hissedebilirsiniz.

Açikça çekirdek inançlari tanimlamak gerekir için, basari için nasil görünecegini anlamak için. Bunlardan, sizin degerler açik olacak. Birçok degerlere sahip olacaktir. Anahtar onlara öncelik etmektir. Eger çekirdek olmak için gereklidir buldugunuz bazi degerleri olacaktir. Digerleri Hayatta takdir böyle seyler olacaktir. Bu, bu farkliliklar üzerinden çalismak için sen ile en uyumlu degerleri belirlemek için önemlidir.

Güçlü, basari odakli rol modelleri olan kisi ayrilmak gelebilir yerdir. Gerçek mutluluk ve tatmin yol açar basari deneyimi için, size dürüstçe basari için neye benzedigini tanimlamaniz gerekir. Bunu olmak istiyorum ne olabilir. Gerçekten ne olursa olsun ilham kaynagi olacak. Anahtar ne hepimiz insanlar arasinda büyük ölçüde degisir ilham kabul ediyor. Ne anne-babaniz, esiniz, arkadaslariniz veya is arkadaslarinizla, birbirinden çok farkli olabilir ve sizden ilham veriyor. Baskalarinin öncelikleri benimseyen, sizinle rezonansa olmadiginda, bir tatmin yasam için bir reçetedir. Basari tanimi size asagi teslim edilemez. Bunu evlenemezsin. Onunla golf oynamak olamaz. Baska kimseye ait olamaz. Kendi olmak zorundadir. Baskalariyla paylasabilirsiniz ve basarili ortakliklar elde edilir nasil, paylasilan degerler ve amaç ile. Ancak, onlar ortak, yerine dayatilan saglamak için çok önemlidir.

Herkes elde etmek için dahili bir ihtiyaç vardir. Hayatimiza anlam getirmek hedeflerine ulasmada daha büyük basari elde etmek için sürücü yol açan, mutluluk ve refah duygusu yaratir. Hedeflerinizi belirleyin ve ulasmak için bu yakici arzu ortaya çikarmak için, her zaman hedefi kendisi kisisel öncelikleri onadi emin olmaniz gerekir.

basarili kafasinda. Ekim 2008.