basariniz için iyi bir dinleyici-en kolay ve en önemli adim olan

Iyi bir dinleyici olmak kolay sey olmali ama her zaman çogumuz tarafindan göz ardi ediliyor. Onlar iyi bir dinleyici degildir çünkü çesitli is görüsmeleri durumda duymus, pozisyon ariyor belirli kalite ile birçok görüsme reddedilir. Birçogu sadece görüsmeci soru kesmek ya da çok soru ile ilgili bir cevap vermek.

Arastirmalar genellikle baskalarina anlatmak için çalisiyoruz ne sadece 20% dinlemek oldugunu göstermektedir. Bu sadece konusmacilar için saygisizlik degil, ayni zamanda kendilerine bir zarar degildir.

Iyi bir dinleyici olmak için yapmaniz gereken iki sey vardir. Ilk yogunlasmasidir.

Eger esiniz ifadesiyle koymak ne kadar dikkat dogrudan onun / onu kelime almak ne kadar bilgi karar verir. Onlar hakkinda da konustugunuz konu ile ilgilenen, ya da sadece endise ya da sonraki konusmak için gidiyoruz bilmek istedim çünkü dinleyicilerin dikkatsiz tutum çogu sadece bulunmaktadir.

Ya da sadece biz söylemek istiyorum ne düsünüyor, bazen, sadece gözler gözleri onu / ona bakiyor, ama aslinda, biz sadece havada aklimiza tutuyor ile dikkatle duymak davranarak. Kendi kelimeleri bitirmek degil varsa baskalarina dinlerken bir kural vardir, onlari kesme asla, bu hoparlörler ve de dinleyici kendileri için bir yönüdür.

Ikinci önemi gözlemdir. Bu konusmacilar size dikkatle onu dinlerken bildirmek için oldukça önemlidir, bu sik sik konusuyor bir bakarak gözlerinizi kullanarak gösterdi. Ayrica tartismalara bir sekilde oldugunu.

Üçüncü olarak, göz ile dinlemek için deneyin. Bu dinleme en önemli parçasi olan, size kalp ile dikkatle ama ayni zamanda dinlemek için gerektirir sadece. Dikkate alinarak dinlemek için gerçekten baskalari hakkinda neler konustugunu hakkinda bakim ve onun duygularini anlamaya çalismak gerekiyor demektir. Bazi öneriler vermek veya gerekirse bazi sorular sormak böylece o konu hakkinda delik kendi görüsler önemlidir. Eger gerçekten hakkinda bakim ve onlar hakkinda neler konustugunu ilgilenen biliyorum konusmacilar konusuyor ve daha yararli bilgiler veren daha memnun olacaktir. Eger konusmacilar veriyoruz konuda ilgilenen olursa olsun, bu ilgi olmak olun.

Eger ne olursa olsun durum, bu kendini gelistirme planina koymak için kesinlikle deger.