basari – nasil kaybetme ise kazanmak için

Hiç Hayatta kazanan edildi daha kaybediyorduk gibi hissettin mi? Çogu insan bu duymak gibi degil de, denemeler, kaybeder, yorgunluk ve caydirmaya kazanan bir parçasidir!

Çok cesaret verici olmayabilir biliyorum ama bu sezon biri geçiyor, o zaman çok tesvik edilmelidir. Kazanan kolay degildir. Bu ise, o zaman hayatta basarili kazanmak ya da olmak için böyle büyük bir istek olmaz. Pierre Corneille ‘mücadelede hiçbir tehlike oldugunda zafer hiçbir zafer yoktur.’, Böyle diyor

Bir düsünün, sizin belgesel görmek ya da sonunda zafer elde etmek için asilmaz oran üstesinden birisi hakkinda bir seyler okumak gibi degil mi? Eger kaybediyoruz gibi görünebilir, bakin, ama isin gerçegi tek kaybedenler tamamen oyun oynuyor çikmak olanlar olmasidir.

Eger kaybediyoruz gibi geliyor süre Peki kazanmak mi?

1. Sonuç odakli kalmak.
Vazgeçmek için en kolay yollarindan da kisa vadeli savaslar ve kayiplar odaklanmak ve ilk etapta basladi neden unutmak oldugunu. Eger bu neden nedeni gözlerini çikarmak yok. Bu kendinize hatirlatmak için ne gerekiyorsa yapin. Bu tesvik ve herhangi bir geçici gerileme, kayip, ya da basarisizlik çok daha büyük bir sey için bu oldugunu hatirlatmak böylece evinizin, ofis veya araç etrafinda bu yazi.

2. Kazananlar kendinizi Surround.
Diger kazananlar ve basarili insanlarin kendini çevreleyen olarak, bu yapilabilir ki önünüzde sürekli hatirlatmalar sokmaktadirlar. Bu aslinda basarili insanlarin çevresinde veya ilham ve devam tutmak için motive edecek bir sey izlerken veya okuyarak olmak yapilabilir.

3. Önceki zaferler unutmayin.
Henüz savasi kazanmis olsa da, size kazanabilirsiniz size sürekli hatirlatmalari oldugunu kazanmis daha küçük savaslar vardir. Çogu insan gibi olmak ve savasin sicaginda oldugunda bu küçük zaferler unutmayin.

Ne yaparsan yap, zafer için baski bitmiyor. Sadece hatirliyorum büyük savas, bu büyük zafer ve zafer. Sen iyi yapabilirsiniz düsündügünüzden daha fazla yapabilir. Eger imkansiz yapmak için olusturulan kesfetmek için size yetenekli oldugunu düsünüyorum ötesinde gerilir zaman gerçek büyüklügünü olusur.