savas bölgesinden franchising bölgesine

Ross Paterson-olurdu girisimciler için mükemmel bir yer buldu: yer, az pazar penetrasyonu olan çaliskan, is bilen insanlar doludur ve minimal devlet bürokrasi vardir. Ne yazik ki, bir uçaksavar ceket gerekebilir. Son bahar, eski Ordu subayi iyi ol, ao Amerikan tarzi önyüklemesinin hakkinda Kabil, AOS Liderlik Gelistirme Enstitüsü’nde 30 dogmakta olan girisimcilere ögretmek için seminerler bir hafta Afganistan’a yaptigi Fort Worth, Teksas, Äìbased Büyüme Antrenör is danismanligi imtiyaz aldi.

Bir Teksas is koç Afganistan’da magaza Nasil kurmak nedir?
Ben Global Fusion adi verilen Ben çalisan bir kar amaci gütmeyen bir parçasi olarak 2002 yilinda ilk kez oraya gittim ve simdi geri birkaç kez bir yil gidin. Afyon ve ailelerine saglikli tutmak için nasil kadinlar yetistirmek uzaklasir bir tarim modeli olusturmak için üniversitelerle çalisma gibi – fikir, vizyon olusturmak ve yeni bir Afganistan meydana getirmek için kaynaklari elde etmektir. Daha biz dahil oldu, daha biz bir is modeli her seyi yapmak için gerekli fark bu yüzden orada sürdürülebilir olabilir. Ben onlara ihtiyaç duyduklari sistematik bir model verebilir 2006 yilinda baslayan büyüme Antrenör serisinin kullanilan malzeme fark etti.

Degil, burada biraz daha yogun Afganistan’da AOT isletmeniz mi?
Çok is odakli insanlar, onlar sadece bize daha farkli bir sistem çalismak, bu, çok asiret AOS ve çok onur ve utanç odakli. Don, AOT, kültürel ilgili AOS ögrenmek eger büyük debacles sadece olur. Odak, uyum, liderlik ve iyi sistemler ve süreçler: Ama Afgan girisimciler ayni Amerika’da ihtiyaci küçük isletme sahipleri seyler gerekir. Ben cep telefonu girisimciler, doktorlar, gazete sahipleri ve benim sinifta sekiz kadin vardi. Kirsal kenarlari disari, daha asiri olur, ama benim seminerde insanlar baris ve refah için var ayni umut ve hayalleri vardir.

Seyahatiniz ile gemide Franchise oldu mu?
Oh evet. Bütün Büyüme Antrenör sirketin bir fark yaratmak için bir tutkusu vardir. Ben ne yaptigimi söyledim, onlar mali taahhütlerde ve egitim materyalleri saglanir.

Eger Kabil’de koçluk tutacak?
Biz gerçekten yuzeysel sadece basardik, onlar çatisma çözme, kriz durumlarinda liderlik ve diger konular ile ilgili, onlar proje yönetimi ile yardim istiyorum söyledi. Onlar, Äôve sonbaharda beni davet etti ve simdi, AOM benimle kadar maceraci girisimci uzmanlari ariyor.